Dupa mult timp revin cu o noua postare. Au fost multe motive: scoala, lipsa de chef, lipsa de idei, totusi acum, in vacanta merita sa scriu ceva! Vreau sa deschid un subiect o data si sa uit de el, incep de la o melodie "De dorul tau", ce mi se pare ca descrie cel mai bine situatia. Am iubit si iubesc, incerc sa uit. Un singur lucru nu o sa uit, amintirile ce ma fac sa zambesc desi eram langa "tine". Atunci cand te asezai in fata mea si imi zambeai, in ciuda faptului ca eram suparata uitam mult prea repede cand te vedeam cu zambetul ala pe buze, cand te sarutam minute in sir si apoi ma uitam la ochii tai si ma intrebai: "De ce te uiti asa?". Am mintit si am gresit de nenumarate ori, iti ziceam ca nu te mai iubesc, ca imi doresc sa dispari, minteam! Si recunosc desi multora le displace ca imi pare rau ca nu mai esti langa mine, cum ziceai "asa ai vrut tu". Nu mai conteaza acum cate nopti am plans, cat m-am "umilit", ca de multe ori numai eu stiam ce era in sufletul meu, nu regret! Tu ai ales drumul tau, nu ramane decat eu sa imi vad de ale mele. Ne-am aruncat cuvinte grele ce repede le uitam dar ceva a ramas! Stii ce e acel ceva :)..
"Daca te iubeste inca te asteapta..."
Pentru cine e? Sau mai bine zis despre cine?
RăspundețiȘtergereStii prea bine.
RăspundețiȘtergere