sâmbătă, decembrie 25, 2010

Craciun fericit !

Craciun fericit ! :* A mai trecut 1 an. Nu e cel mai fericit Craciun dar e special . Alaturi de toti pe care ii iubesc desi, unii imi sunt alaturi doar cu inima. Nu conteaza , cu bune , cu rele ii iubesc mult! Anul 2010 :-?. M-a schimbat enorm , m-a invatat sa zic "iarta-ma", sa iubesc, sa uit, sa trec peste orice boala si cel mai important e ca am ramas acelasi copil tembel cu zambetul pe buze si glume perverse.
A fost un an urat, cu multe evenimente triste sau neplacute cu toate acestea am avut alaturi oameni ce m-au suportat si m-au iubit.
Astazi sa va vorbesc despre 2 fete simple ce confirma zicala "Extremele se atrag".
Una blonda, alta bruneta.
Amandoua colege si prietenele mele. Le cunosc de 8 ani dar abia prin clasa a 5 - a am inceput sa ne intelegem mai bine. Cu trecerea timpului am ajuns mai mult decat colege. Acum, in clasa a 8-a am descoperit in ele 2 prietene ce au stiut cand sa imi stearga lacrimile. Georgiana si Malina.
Au fost mereu in "umbra". Nu-mi pot stapani lacrimile cand vine vorba de cine iubesc.
Nici una din noi 3 nu a avut o "viata usoara"(daca se poate spune la 14 ani) dar am invatat sa trecem peste toate. Eu in ochii lor eram cea mai "nebuna" si au descoperit ca in spatele nebuniei se afla multa seriozitate. Malina, desi ascunde, e o fire sensibila. Cand m-a vazut plangand a venit si m-a imbratisat. Imbratisarea aia a tinut locul atator cuvinte, cuvintele alea magice "Te iubesc".
Iar Georgiana dupa infatisare iti poti da seama ca e un inger. Ingerul meu, care a stiut sa imi zica vorbe bune si sa imi aline sufletul.
Nu ar conta cati km ne-ar desparti sau cati oameni. Prieteni tot prieteni raman!
Va iubesc.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu