miercuri, februarie 23, 2011

Joi

Ziua de joi mereu imi da fiori, urasc ziua asta din tot suflet, in ziua de joi m-am pierdut in lumea asta rea, n-ai cum sa intelegi.
Joi, mi-ai furat niste zambete, ai furat niste oameni. Pana nu esti in locul meu nu stii cum doare, cum te simti. Au plecat Sus "ochii mei verzi", nu se mai intorc. N-o sa ma mai alinti niciodata cum o faceai doar tu si eu iti raspundeam cum zambetul pe buze: "Cu tata seman!", cu tine seman. Ai vrut sa-i iei pe toti la tine, sa nu ma lasi sa ma bucur si eu de niste momente frumoase alaturi de el. M-ai lasat sa plang, sa tip, sa uit ca mai pot zambi.
Aud in jur: "Fii tare", cine ar fi tare in situatia asta? Cine ar putea sa uite ca a cazut ca o piesa de domino din viata mea? Ca in fiecare zi ma intreb: "De ce nu e tata?"
Sunt mii de intrebari care se ascund adanc in suflet si preferi sa le tii doar pentru tine.
Bucura-te ca ai 2 persoane care-ti vor binele si nu mai da ochii peste cap cand incearca sa iti explice ceva!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu