luni, decembrie 13, 2010

Urasti.

Am obosit sa mai rad.
Am obosit sa mai plang.
Am obosit sa mai urasc.
Cu toate acestea nu am obosit sa mai iubesc, inca mai iubesc.
Si stiu ca unii isi doresc cei mai rau pentru mine.
Poate ca li s-a indeplinit dorinta.
M-am vazut cum nu am fost niciodata, singura.
Bucurati-va! Pana acum a-ti vazut o falsa.
Sa va spun cum sunt eu cu adevarat.
Sensibila.
Ma doare orice cuvant aruncat, imi sfasie inima.
Am si inima daca nu ti-ai dat seama.
Mi-as dori sa nu fie.
Se spune ca ai ajuns la capatul rabdari.
Sunt acolo.
Nici pe cine iubesti mai mult nu-ti arata ca ii pasa.
Ma uit oglinda si vad pe altcineva.
Nu vroiam sa ma schimb! Dar crezi ca a fost vointa mea?
Urasti sa ti se spuna adevarul.
O sa urasti si pe cine credeai ca iubesti.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu