duminică, noiembrie 07, 2010

Dezamagire

07.11.2010 tarziu, dupa miezul noptii incerc sa dorm dar sufletul zdrobit nu ma lasa. Cel mai usor e sa spui "Nu-mi pasa, nu ma intereseaza.", nici daca as muri tie tot nu ti-ar pasa. A fost in zadar, ma faci sa spun ca imi pare rau, mai bine te uitam si acum nu simteam un gol in suflet. Te mai si intrebi: "De ce eu singur?" si ce ti-ai dori ? Sa fie mii de persoane in jurul tau si sa nu iti pese de ele? Sunt prea mica sa inteleg, dar nu sunt si prea mica sa infrunt probleme si sa suport niste consecinte ce nu ar trebui? Nu am ochii in lacrimi, nu inca. Abia acum realizez ca unii din noi am ajuns niste pietre fara suflet, abia acum simt ca mi sa naruit lumea mea. Ce simti tu? Nimic. A fost iubire, a devenit o obisnuinta caruia o sa ii pun capat cat mai curand asa cum tu nu prezinti nici un interes fata de mine. Ramane un gol, nu-i nimic cum spuneai si tu "nu conteaza". Ce conteaza pentru tine?

4 comentarii:

  1. Tu stii ca esti mai dragut cand taci? Afla acum:*!

    RăspundețiȘtergere
  2. Pe bune?:-o Sa mor daca stiam.:-j

    Ai raspuns dupa o luna. Felicitari!:))

    RăspundețiȘtergere
  3. Si habar nu ai de ce am raspuns dupa o luna:)).
    Vezi ca iti moare iubita inecata! Ca iti sunt asa de draga incat imi vizitezi foarte des blogul!

    RăspundețiȘtergere