miercuri, august 18, 2010
Lumea
Am fost surprinsa cand am auzit ca unui baiat ii pasa de parerile celor din jur fata de fata de langa el.Ce e in mintea lui? Lumea aia care te judeca, te acuza, te dezamageste, se razbuna, rade de tine. De ce sa o iau in seama cand critica pe cineva din jurul meu? "Lumea" care azi iti este prietena iar maine te tradeaza in cel mai josnic mod. Sincer nu imi pasa de ce crede lumea aia despre mine. Sa creada ce vor, n-au ajuns in locul meu si nu au trait ce am trait eu! Intr-o zi stateam si ma priveam in oglinda si ma gandeam : "Oare de ce multe fete isi doresc sa arate perfect?" Imi place ca atunci cand merg pe strada sa am ceva mai diferit, mai original! Sa ma departez de perfectiune! Lumea ce te vorbeste pe la spate cand gresesti, ce iti pasa de ea? Imi spui ca nu constientizez realitatea! Ba da o constientizez de aia nu am incredere in parerile lumi. Nu ma las influientata! "Ce ar zice lumea daca m-ar vedea?" Tu crezi ca ceilalti sunt prea preocupati de tine? Nu au altceva mai bun de facut decat sa iti dea tie un sfat bun? Isi vad doar de persoana lor!
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu