vineri, august 13, 2010

Dor de copilul de dinainte!

As dori sa nu mai am griji sau lacrimi in ochi in fiecare seara. Sa ma macine gandul ca poate maine pierd pe cineva care iubesc cu adevarat. Nu asa avea de ce sa mint! Sunt ingrozitata de singuratate, ca nu o sa aibe cine sa imi spuna o vorba buna, sa imi dea sfatul de care am nevoie, sa imi spuna ca ma iubeste, sa simt ca cineva are grija de mine. Pentru unii par aceeasi, dar de cand am spus " o luam de la capat", nu mai sunt singura pe acel drum. Am sters cu buretele trecutul si am inceput viata din nou cu 2 persoane minunate. Lumea pentru mine nu e formata din acea "armata" de oameni, pentru mine lumea sunt prieteni si familia. Sunt inca un copil ce nu constientizeaza realitatea si vad cu ochii mei de copil. In ultimele saptamani am invatat ca "ceilalti" ce nu apartin de lumea mea nu au nici un drept sa afle ce se intampla cu viata mea! Cat timp pentru ei nu contez de ce sa afle ce mi se intampla? Sa imi faca rau? Nu! Nu m-ai permit sa mi se faca rau sau sa ma lasa "umilita" de alti. Par de o nesimtire crunta si de o impertinenta nemaivazuta, pana la urma e viata mea! Nu mi-e teama sa recunosc cum sunt si ce sunt. Eu ma ador pentru ce am ajuns! In visele mele de fetita aparea aceasta Andra exact cum sunt si acum!
Cu defectele mele si firea mea complicata. As scrie romane si as despica orice detaliu despre mine! Sa ma cunosc din ce in ce mai bine. Dar am visele mele si pana nu ajung la ele o sa pastrez misterul. Probabil va intrebati care sunt acele vise: sa dau la jurnalism si sa ajung un fotograf profesionist. Nu mi-ar fi asa de greu sa imi vad implinite visele dar decat sa cred ca o sa ajung sa le ating mai bine cred ca sunt prea departe de ele , ce ma motiveaza sa mi le implinesc!
De la viata asta nu imi doresc bani, alcool, droguri sau cine stie ce masini. Vreau sa aibe cine sa ma iubeasca cu adevarat, sa imi ating scopurile si sa traiesc decent departe de ochii lumii false!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu