TIAG.
miercuri, februarie 15, 2012
Ai 16, zambeste
Ai 16, zambeste .. daca mai ai putere. Oare? Mai ai? N-ai pierdut-o pe nicaieri.. Sa-mi urez "La multi ani!". A mai trecut inca un an si uita asa trec "anii mei de frumusete". Ce-mi doresc? Visurile implinite, sanatate si fericire, nu langa vrun "print frumos", langa ai mei. Pacat ca nu-ti pot zari ochii si zambetul, ar fi fost cel mai frumos cadou si nu mi-ar fi ochii in lacrimi acum. Un citat zicea cam asa " Amintirile urate intotdeauna vor sa umbreasca frumusetea copilariei si zambete pline de fericite", poate l-am spus mai "poetic", nu ca as da pe dinafara de inspiratie , da' cel mai dulce lucru e copilaria sau lucrurile facute atunci cand esti fericit. Fericire, zambete, copilarie, ma invart in jurul cuvintelor astea, desi n-am niciunul dintre ele. Toati sunt "termeni vagi" , fericirea mea se regaseste intr-un simplu compliment sau o imbratisare. Cred ca uneori ma doare gura de la cate cuvinte amare si urate spun, regretele poate ar fii de prisos. Da' cica nimeni nu-i perfect. Ma ascund dupa fraza asta , inca. Raman cu o dilema la cei 16 anisori ai mei.. "Cate vise trebuie sa vinzi pentru a-l implini pe cel mai important?" Sper sa gasesc raspunsul.. in viata asta.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu