marți, aprilie 12, 2011

Mama

Cele mai frumoase lucruri se intampla in bratele mamei, ma bucur enorm cand ii vad zambetul. Am ajuns sa plang ca un copil de 5 ani in bratele mamei, eram lipita de obrazul ei si lacrimile mele fierbinti cadeau usor, ma gandeam ca o sa-mi puna 100 de intrebari, nu s-a intamplat asa. M-a sarutat pe frunte si m-a imbratisat, de asta aveam nevoie, sa simt ca-i pasa cuiva de mine si de ce-i in sufletul meu. Uneori nu-mi doream sa fiu, imi parea ca aduc numai probleme si suferinte, aveam senzatia ca cineva s-a dus in pamant fara sa-mi spuna adevarul, nu-i asa deloc. Familia mea sau ce mai e din ea, nu e perfecta da' nu vreau sa-mi para rau ca n-am pretuit-o cat timp a trait. Imi doresc ca timpul asta nenorocit sa se opreasca inainte sa le faca rau celor care ii iubesc. Poate-i trist sau nu, poate e frumos ce mi se intampla, da' nu-mi doream sa spun asta, nu acum. Sunt o multitudine de lucuri care nu-mi doream sa se intample, dar numai unul il regret si o sa il regret cat timp o sa traiesc, ca TU n-ai auzit din gura : "Imi pasa de tine, nu vreau sa pleci. Te iubesc mult!" . Incapatanata, capoasa asta avea nevoie de tine. Mama e singura alinare cand inima ma doare, NIMENI nu stie sa-ti alunge tristetea cum stie EA!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu